Merida. Gusty. Statystyki

Postanowiliśmy sprawdzić, jak Merida figuruje w różnych rankingach, statystykach, jak się o niej wypowiadają ludzie itd. W tym celu przejrzeliśmy kilkanaście stron interentowych, gdzie takie dane się pojawiły i oto, co z nich wyniknęło:

  1. Zdecydowany prym wiedzie Merida w rowerach crossowych. Mają one najwięcej opinii, są najlepiej odbierane i najczęściej polecane. Przy czym raczej sprawdza się to przy linii męskiej, nie damskiej. Kobiety również w sporej mierze wybierają Meridę, jednak to mężczyźni decydują o wysokich notach we wszelakich rankingach;
  2. Świetnie odbierana jest linia szosowa, przy czym raczej w środowisku kolarzy-amatorów niż w gronie zawodowców. Wynikać to może głównie z faktu, że zawodowcy W OGÓLE o rowerach wypowiadają się rzadziej, ponieważ z reguły nie kupują ich za własne pieniądze, a są sponsorowani. Bardzo dobre opinie mają wszystkie (aluminiowe i kar-bonowe) Scultury, bardzo chwalone są też Road Racey – tańsze modele, w sam raz do rekreacji i swobodnego trenowania;
  3. Jeśli chodzi o tę firmę i jej maszyny, to trudno o kiepskie recenzje. Może w dyskusjach na forach wypada to różnie (poodbnie jak wiarygodność owych dyskusji), ale gdy ktoś bierze konia ze stajni Meridy na warsztat, to dopiero wtedy docenia wszystkie jego zalety i smaczki konstrukcyjne. Bardoz ważną i... uczciwą zaletą jest np. zastosowanie tej samej geometrii we wszystkich modelach, niezależnie od przedziału cenowego. Dlatego przeciętny Kowalski, który po prostu postanowił nie wyrzucać pieniędzy w błoto i kupić sobie normalny, dobry rower, może poczuć się na nim tak, jak mistrz świata.

Wnioski krótkie i niewiele, ale dające do myślenia. Wziąć też należy pod uwagę, że w Internecie sprzedaje się o wiele mniej rowerów Meridy, niż stacjonarnie. Wg nas, mimo wszystko najlepiej dla rowerzysty jest wsiąść na dwukołowca, poczuć się w jego siodle i dopiero wtedy podejmować decyzję. Bo jeśli ktoś nie czuje różnicy między dwoma zbliżonymi modelami, to czemu miałby za nią płacić?

merida focia