Na rowery, na rowery! Podź trenować, bośma brać!

Pękające skorupy chmur coraz częściej przypominają nam, że wielkimi krokami zbliża się lato. A jeśli lato, to i treningi dłuższe. I mocniejsze. I więcej wyścigów... Właściwie to wszystkiego więcej! Rowerów na Festiwal też przybywa, ale to nie one są teraz najważniejsze.

Uwaga – ten artykuł skierowany jest DO WSZYSTKICH, którzy lubią pojeździć sobie na rowerze. Ne tylko do kolarzy. Każdy większy dystans wymaga nie tylko formy, ale i przygotowania technicznego. Specjalnie dla was opiszemy to obszerniej i bardziej szczegółowo, niż zazwyczaj. Wszystko będzie ukazywać się w odcinkach. Pokrótce opowiemy wam, czego możecie potrzebować i co możemy wam zaoferować:

  1. jedzenie i picie &ndash rzecz najważniejsza! Napisano o tym już chyba wszystko, co można było napisać, ale wciąż bardzo duża część rowerzystów nie zdaje sobie sprawy z istotności tego zagadnienia. Bez jedzenia i picia nikt daleko nie zajedzie. Organizm, poddawany jest długiemu wysiłkowi, potrzebuje uzupełniać na bieżąco swoje zapasy węglowodanów i wody. Jeśli to zlekceważymy, w pewnym momencie może nam "odciąć prąd" i okaże się, że ostatnie 10km wycieczki będziemy pokonywać przez dwie godziny (w istnych męczarniach). U nas możecie nabyć bardzo dobrze przyswajalne i nie obciążające układu trawiennego żele specjalistyczne, bardzo pomocne przy "doładowaniu" w czasie intensywnego wysiłku.. Jeśli jednak nie trenujecie aż tak intensywnie, możecie równie dobrze wziąć w plecak banana, snikersa, wafelek z czekoladą. A do picia? Przez pierwszą godzinę jazdy najlepsza będzie odżywka na bazie węglowodanów &ndash bo tylko do tego czasu organizm będzie wchłaniał witaminy/minerały. Potem wystarczy wam zwykła mineralna. Chodzi o to, by nie odwodnić się. W naszym sklepie kupicie bardzo wygodne i dobrane pod siebie (rozmiar, kolor, kształt) bidony, z których korzystają również zawodowcy. O wiele lepiej spisują się niż plastikowe butelki, raz za razem wypadające z koszyków przy naszych dwukołowcach.

A następny odcinek już niedługo! Śledźcie naszego Facebooka, a i zapraszamy do sklepu, jeśli macie jakieś pytania.