O dominacji Domanea i cesarzu Domicjanie. Trek Domane 4.0 Disc. Festiwal #10

Festwial part 10

Rok 82. Dziewięć legionów rzymskich przeciwko Chattom, germańskim plemionom. Zażarty bój, posoka i potoki brunatnej krwi. Chwila rozpaczy, pogoń. Zepchnięcie wroga gdzieś daleko za horyzont, w końcu zwycięstwo i wielki triumf.

Rok 2016. 20 przełożeń i karbonowa rama przeciwko 200. kilometrom oraz 200. kolorowym facetom (bynajmniej z LGBT). Szczęk, zgrzyt, zażarty bój, strumienie wody z odżywką, soczyste splunięcia i smak krwi w ustach. Chwila rozpaczy, pogoń. Zepchnięcie wroga gdzieś daleko w tył stawki, w końcu wielkie zwycięstwo i triumf.

Podobne? Dlaczego miało by nie być! Nie trzeba przewodzić 36 000. ludzi, by czuć się jak cesarz. Wystarczy, że usiądziesz na Domaneie, wciśniesz odpowiednio korby i już! &ndash zostałeś mistrzem świata! Świetna maszyna na trening i wyścig, elastyczna, dopasowana i szybka jak niewiele innych. Do tego w tej edycji mamy jeszcze tarczowe hamowanie (żeby nie wracać na tarczy), więc nawet na bardzo stromych zjazdach nic nam nie grozi.

"Cesarz Domicjan wielkim cesarzem był" można by rzec. Ale ty masz nad nim przewagę &ndash powiedz "JESTEM" i poprowadź w bój Domanea, a na pewno ostateczny werdykt kolarskiej bitwy wykrzywi ci twarz w szczerym uśmiechu.

Mała specyfikacja, w cytacie z naszej podstrony Rowery Trek 2016:

A może by tak... rower w karbonie? Na pewno jazda stanie się o wiele lżejsza, a i cyferki na liczniku znacznie wzrosną. Z taką ramą wykorzystasz też cały potencjał swoich nóg, sam poczujesz, jak każde "depnięcie" wchodzi w koła i posuwa cię do przodu. Pedałuj wygodnie i skup się na treningu, a rozdzielacz mocy IsoSpeed dopilnuje, żeby każdy pokonany kilometr był przyjemnością (i przekaże jeszcze więcej mocy z twojego ciała bezpośrednio w prędkość). Nie przejmuj się też nagłymi szarpnięciami czy mało trafioną zmianą biegów, bo ogranicznik 3S nie pozwoli twojemu łańcuchowi spaść z wyznaczonego mu toru. No i poczuj się naprawdę wolny od wszystkich innych ograniczeń – zawsze dobrze wpięte koła (dzięki zaciskom Closed Convert) i bezpieczeństwo przy każdej prędkości (czuwają nad nim hydrauliczne hamulce tarczowe 160mm, zdolne zatrzymać nawet stado słoni zbiegających na dół ze szczytu Mount Blanc). Sprzęt na pewno cię nie zawiedzie, a jeśli szukasz czegoś do długich wypraw i jesteś raczej kontemplatorem zdrowia i roweru, niż ponaddźwiękowym pogromcą asfaltu, to z pewnością mechanizm Shimano Sora (zamontowany w tym rowerze) przypadnie ci do gustu. W edycji z 2016 roku obsługuje on dziewięć biegów z tyłu i dwa z przodu, tyły technologiczne pozostawiając konkurencji, a dawne standardy zapisując Shimano Claris. Sprawa tym bardziej paląca, że... cena spadła o 4 349zł, czyli ponad połowę wartości roweru! A całość wciąż pachnie amerykańską nowością...

Cena promocyjna: 4 250zł

Cena standardowa:8 599zł

Domane festiwal 4.0 disc